Vetë-ngjitës High Polymer bitumit hidroizolim Membrane

Përshkrim i shkurtër:

Quick Details Type: Waterproof Membrane Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Model Number: SBS Main workshop: 60x(12-15)x(6-8) Thickness: 3mm,4mm ...


Detail Product

Produkt Tags

Details shpejta

 • Lloji: Membrane papërshkueshëm nga uji
 • Vendi i origjinës: Hebei, China (Mainland)
 • Numri Model: SBS
 • Workshop kryesor: 60x (12-15) x (6-8)
 • Trashësia: 3mm, 4mm
 • Length: 10m
 • Gjerësia: 1m
 • Aplikimi: kulmi, metro, bodrum, mur, pishinë, etj
 • Material Sipërfaqja: film PE, fletë metalike prej alumini, Sand, rreshpe bie, etj
 • Inforcement: poliestër ose fije qelqi
 • Fleksibilitet në temperaturë të ulët: -30 ° C, -20 ° C
 • Fleksibilitet të lartë Temperatura: 70 ° C
 • Periudha Storage: Një vit

Packaging & dorëzimit

detajet Paketimi druri rast ose paletë / PS: Ne kemi të drejta të pavarura për import dhe eksport.
Koha e dërgimit 10 ditë pas marrjes së 30%

Vetë-ngjitës High Polymer bitumit hidroizolim Membrane
poliestër vetë-ngjitëse Modifikuar bituminoze hidroizolim Membrane konsiston bitumit si komponent saj kryesor, SBS, SBR dhe tackifying rrëshirë si modifikues të saj dhe poliesteri si përforcimin e saj. Sipërfaqja e saj i sipërm është i mbuluar me polietileni (PE) filmi, rërë ose film strippable silikon dhe e saj në sipërfaqen e mbuluar me ndarje lëshuar filmi.
Product Features
1. rrëshirë Tackifying siguron membranën me forcë të fortë ngjitës që mund të bëjë membranat rrinë në sipërfaqe bazë fort.
2. Membrana ka birë mirë rezistente, pronës lotsjellës rezistente dhe gërryes rezistente me poliestër si përforcim të saj.
3. Membranat mund të jenë të vetë shërim për çara të vogla të shkaktuara nga mjedisi.
4. Long-kohë palëvizshmëri siguron nuk bien-off apo ndonjë rrjedhje në mes të membranës dhe sipërfaqes bazë.
5. Membrana ka forca të lartë elastik dhe pronë të mirë zgjatjen, ajo mund të mbajë formën e saj edhe në rastin e çara dhe deformim në sipërfaqe bazë.
6. Jo dripping në temperaturë të lartë dhe nuk ka të çara në temperaturë të ulët.
7. rezistencë të shkëlqyer kimike, rezistenca korrozioni dhe rezistenca erozion.

Parametrat teknike

 

Procedura Ndërtimi dhe vëmendje:
1) pastrimi Basic
Clean up mbeturinat, të nivelit off nëse ka xhungë të mprehtë, ajo mund të ndërtojnë pa ujë, lagështi është lejuar.?
2) Hapë fletë hidroizolim membrana
përhapur mbi fletë membrana i papërshkueshëm nga uji me grimcat përballet në bodrum, kur i hapur membrana fletë ngjitur. i kushtoj vëmendje për të përputhen shtrirjes buzë për të mbajtur mbivendosjen pa asnjë boshllëk.
3) mbivendosen përbashkët fletë membranë i papërshkueshëm nga uji
      (1) mbivendosen fletë membranë i papërshkueshëm nga uji: Tear off membranën izolimit të dyfishtë-side vetë-ngjitës të polimer poshtë sipërfaqes, Hiq shirit kodrina përsëri pas filmit izolimit në sipërfaqe, dhe të lidhura me spirale do të marrë për të ngjitur në kasetë, shtrydhje të fortë të detyrueshme, kur është e nevojshme për të kasetë ngrohjen e duhur, paste efekti është më i aftë ideal.more zbatohen kushte të thatë.
     (2) mbivendosen përbashkët membrana fletë hidroizolim: Shovel ngjit zam kasetë pas prehër, kjo qasje është e zbatueshme për shtresë i papërshkueshëm nga uji mund të jetë ujë shiu.
    (3) Butt përbashkët i papërshkueshëm nga uji fletë cipë : Dmaterial detyrues ocking spirale miratojë DNM spirale, spirale prerë në rrip dhe vendin fytyrën zam up, trea off sipërfaqe pas membranës izolimit, paste prapanicë e sipërme të spirale, dhe shtrydhje të fortë të detyrueshme. qasja është i përshtatshëm për shtresa papërshkueshëm nga uji mund të jetë ujë shiu, mund të shmangur kështu lirimin.
4) të nënshkruar marrëveshjen:? Angle DNM roll e yin dhe yang dhe nyjen nuk ka nevojë për ndërtimin shtesë shtresë, por shop spirale madh paste është përfunduar pas nyje për t'u marrë me detajet e strukturës është i plotë dhe ngushtësi e përpunimit të kontrollit , duke synuar në krye grumbull në katin e bodrum, rrufe në qiell, kanalizime dhe detaje të tjera, duhet të miratojë konsolidon me shirit ngjitës, pastaj lahen shtresë i papërshkueshëm nga uji për të nënshkruar marrëveshjen.
5) Pranimi organizatë
6) ndërtimi Pas: për të përfunduar ndërtimin e shtresë i papërshkueshëm nga uji, mund të përforcuar konkrete shtresë binding.d izolimit - Pas membrana hedhjen, të ndërtuar mbrojtjen dhe shtresa izolimit sipas dizajnit shtresë i papërshkueshëm nga uji.

 

 

Aplikacion
1. ballkon, banjo, kuzhine
2. Tunele, kulmet Industriale
3. Flat dhe çative të pjerrta
4. bodrume, themeli dhe mureve
5. Gardens, Bridges

 


Storage & Dërgesë

Vendin membranën vertikalisht.
Mbushur me paletë të fortë druri dhe mbuluar me film tkurret në rast të tatëpjetë
Mbani larg nga zjarri gjatë magazinimit dhe transportit.
Membranat duhet të ruhen në kushte të thata dhe të ajrosura, në mënyrë për të mbajtur larg nga rrezet e diellit dhe bie shi.

 

 

 
Shërbimi ynë
Ne vlerësojmë çdo hetim dërguar për ne dhe për të siguruar një ofertë të shpejtë konkurruese. Në qoftë se ju qëllim për ne, ne mund të premtojmë cilësinë.
Ne kemi vënë porosinë tuaj në orar të ngjeshur tonë të prodhimit për të siguruar ju kohën e ofrimit të përpiktë dhe për të dërguar një njoftim të anijeve për ju sa më shpejt porosia juaj është dërguar. Ne e respektojmë reagimet tuaja pasi keni pranuar mallin.  
Sepse ne kemi më shumë se 10 vjet eksperiencë në industrinë e papërshkueshëm nga uji, të gjitha produktet tona në përputhje me standardet kombëtare! Ne mund të premtojmë një shërbim të shkëlqyer dhe një të ofrimit të shpejtë! Your qëllim është i mirëpritur në çdo kohë!

 

 

 

 

 

 

 


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !