Самолепливи висока полимер битумен Хидроизолација Мембрана

Краток опис:

Quick Details Type: Waterproof Membrane Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Model Number: SBS Main workshop: 60x(12-15)x(6-8) Thickness: 3mm,4mm ...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

 • Тип: Водоотпорен мембранска
 • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
 • Број на моделот: SBS
 • Старт работилницата: 60x (12-15) x (6-8)
 • Дебелина: 3мм, 4mm
 • Должина: 10 милиони
 • Ширина:
 • Примена: покрив, метрото, подрум, ѕид, базен, итн
 • Површина материјал: ЈП филм, алуминиумска фолија, песок, шкрилци шушка, итн
 • Inforcement: полиестер или фиберглас
 • Флексибилност ниска температура: -30 ° C, -20 ° C
 • Висок степен на флексибилност температура: 70 ° C
 • Период на чување: Една година

Пакување и испорака

пакување Детали дрвени случај или палети / PS: Ние имаме независна права за увоз и извоз.
Време на испорака 10 дена по добивањето на 30%

Самолепливи висока полимер битумен Хидроизолација мембранска
полиестер Самолепливи модификуван Битуменски хидроизолациона мембрана се состои од битумен како негова главна компонента, SBS, SBR и tackifying смола, како својата модификатор и полиестер како нејзин засилување. Нејзината горна површина е покриена со полиетилен (PE) филм, песок или strippable силикон филм и неговите под површината е покриена со сплит ослободен филм.
Карактеристики на производот
1. Tackifying смола обезбедува мембрана со силна лепило сила, која може да се направи мембрани се држиме до база на површината цврсто.
2. мембрана има добра пункција отпорни, отпорен на кинење и абразивни отпорни на имотот со полиестер како свој засилување.
3. мембрани може да биде само исцелување за мали пукнатини предизвикани од животната средина.
4. Долго време лепкавост уверува не есен-надвор или било истекување помеѓу мембраната и на база на површината.
5. мембрана има висока затегнувачка цврстина и издолжување добра имот, може да го задржи својот облик, дури и во случај на пукнатини и деформација на база на површината.
6. Не капе при висока температура и без пукнатини на ниска температура.
7. одлична хемиска отпорност, отпорност на корозија и атмосферски на отпорот.

Технички параметри

 

Постапката изградба и внимание:
1) Основни чистење
Исчисти остатоци, да се израмни, ако има остар пад, што може да се изгради без вода, влага дозволи.?
2) го отвори водоотпорност лист мембрана
шири во текот на водоотпорен лист мембрана со честичките кои се соочува на подрумот, кога се отвора во непосредна близина на состојба мембрана. се обрне внимание да се преклопуваат усогласување на работ да се задржи на преклопување без јаз.
3) се преклопуваат заеднички водоотпорен Мембрана
      (1) се преклопуваат водоотпорен Мембрана: откине изолација мембрана на двојно-страна самолепливи на полимер по површина, Отстрани лента тркалање повторно по изолација филм на површината, а поврзани со серпентина ќе се да се залепите на лента, силна здроби на обврзувачки, кога е потребно да лента соодветно греење, ставете ефектот е повеќе ideal.more вешти да се исуши ќе се применуваат услови.
     (2) се преклопуваат заеднички водоотпорност Мембрана: Лопата лепак стап лента по скутот, овој пристап може да се примени на водоотпорен слој може да биде дожд вода.
    (3) задник заеднички водоотпорен лист мембрана : D: Docking калем врзувачки материјал донесува DNM калем, на намотката сече лента и место на лице лепак нагоре, trea од површината после изолација мембрана, ставете горниот газот на калем, и силна способна за врзување. пристапот е погодна за водоотпорен слој може да биде дожд вода, може да се избегне, па ослободување.
4) склучи договор: DNM агол ролна на јин и јанг и јазол не е потребна дополнителна слој изградба, но големите спирални продавница паста е завршено по јазол да се справи со деталите на објектот е целосно и затегнатоста на обработка на проверка , со цел во главата на купот на подот од подрумот, Болт, канализација и други детали, треба да усвојат консолидира со леплива лента, а потоа со четка водоотпорен слој да се запечати договорот.
5) организација прифаќање
6) По изградба: да се заврши изградбата на водоотпорен слој, може да се армирано-бетонски binding.d изолација слој - По поставувањето на мембраната, изградба заштита и изолација слој во согласност со водоотпорен слој дизајн.

 

 

апликација
1. балкон, бања, кујна
2. тунели, индустриски покриви
3. Рамен и кос кров
4. подруми, Фондацијата и потпорни ѕидови
5. градини, мостови

 


Чување на & Испорака

Место на мембраната вертикално.
Се одликува со силна дрвени палети и покриени со смалуваат филм во случај на аранжман
чува далеку од оган за време на складирањето и транспортот.
Мембрани треба да се чуваат во суви и проветрени услови, со цел да ги задржи подалеку од сончева светлина и врне.

 

 

 
Нашата услуга
Ние го цениме секоја истрага испрати до нас и да се обезбеди брз конкурентна понуда. Ако цел за нас, ние може да ветување за квалитет.
Ние се стави вашата цел во нашата строга производство распоред за да се обезбеди навремена испорака и испрати известување превозот на вас како е можно вашата цел е испраќаат. Ние ги почитуваме вашата повратни информации откако ќе се примени на стоката.  
Затоа што ние имаме повеќе од 10 години искуство во индустријата водоотпорен, сите наши производи се во согласност со националните стандарди! Ние можеме да ветување одлична услуга и навремена испорака! Вашата цел е добредојден во секое време!

 

 

 

 

 

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !